URZĄD MARSZAŁKOWSKI WSPIERA DZIAŁANIA FAF

dodano : 28.06.2011

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WSPIERA DZIAŁANIA FAF

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wspiera działania FAF w realizacji programów edukacyjnych dla młodzieży, dofinansowując projekty, w które są realizowane przy dużym udziale młodych ludzi. W ubiegłym roku otrzymaliśmy pomoc urzędu przy realizacji projektu „REWITALIZACJA I DIGITALIZACJA ZASOBÓW ARCHIWALNYCH MATERIAŁÓW FILMOWYCH Z HISTORII NAJNOWSZEJ POLSKI I POMORZA 1981/1995 – ETAP IX WRAZ Z WARSZTATAMI HISTORYCZNO-EDUKACYJNYMI DLA MŁODZIEŻY W TRZYDZIESTOLECIE POWSTANIA RUCHU SPOŁECZNEGO „SOLIDARNOŚĆ””


Celem projektu było zaangażowanie młodzieży w bezpośrednie obcowanie z historią najnowszą. W tym celu zorganizowaliśmy konkurs na opowieść o własnej historii powstania NSZZ „Solidarność”. Otrzymaliśmy kilkanaście różnych historii, w formie prezentacji multimedialnych. Kontynuacją procesu edukacyjnego było przeprowadzenie, w oparciu o uzyskane opowieści warsztatów edukacyjno-historycznych dla młodzieży.
Materiały i przygotowane filmy dokumentalne stanowiły element pokazów, jakie w dniach 20. -29.08.2010 odbywały się na przedprożach Dworu Artusa w Gdańsku. Emisja odbywała się w ramach 2 festiwalu „Solidarity of arts” i obejmowała ponad 6 godzin dokumentów i materiałów archiwalnych dziennie.